Jak założyć sklep internetowy – czyli wszystko, o czym powinieneś pamiętać przenosząc swoją firmę do sieci

Witaj!

Skoro czytasz ten artykuł, to zapewne chcesz założyć sklep internetowy – świetnie trafiłeś – w artykule poniżej opisuje wszystkie ważne sprawy związane z założeniem sklepu internetowego.

Tytułem wstępu – zgodnie z naszym ostatnim wpisem (który możesz przeczytać tutaj), zdecydowaliśmy się z Kubą założyć firmę, a na blogu postanowiliśmy opisywać nasze kolejne działania biznesowe (cykl: Jak Prowadzić Firmę) – tak, aby przedstawić Ci i wyjaśnić prawne zawiłości prowadzenia firmy na podstawie praktycznych przykładów. Niniejszy wpis jest kolejnym z serii, a z całością możesz zapoznać się na naszym blogu.

W ostatnim wpisie opisywałem sposoby dofinansowania spółki z o.o. Kasa w spółce była nam potrzebna na założenie sklepu internetowego. Skoro mamy tę część za sobą, dzisiaj opisuję najważniejsze prawne kwestie założenia sklepu online. Jaką firmę założyć? Jakie umowy zawrzeć i na co uważać? Zapraszam do przeczytania.

Czytaj dalej

Jak przygotować zgodny z prawem konkurs na Facebooku?

Czytaj dalej

Mobbing – czym jest to zjawisko?

Czytaj dalej

Wysokość odsetek ustawowych

Czytaj dalej

Prokura samoistna

Czytaj dalej

Samozatrudnienie – stosunek pracy, a może działalność gospodarcza?

Czytaj dalej

Konsekwencje nieodbieranie pisma z sądu

Czytaj dalej

Dokapitalizowanie spółki – jaki sposób wybrać, aby dofinansować spółkę z o.o.?

Witaj!

Skoro czytasz ten artykuł, to zapewne szukasz informacji na temat sposobów dofinansowania spółki z o.o. Jeśli planujesz takie działania, to świetnie trafiłeś – w artykule poniżej opisuje sposoby dokapitalizowania spółki oraz wszystkie istotne kwestie związane z procedurą.

Jeszcze tytułem wstępu – zgodnie z naszym ostatnim wpisem (który możesz przeczytać tutaj), zdecydowaliśmy się z Kubą założyć firmę, a na blogu postanowiliśmy opisywać nasze kolejne działania biznesowe (cykl: Jak prowadzić firmę) – tak, aby przedstawić Ci i wyjaśnić prawne zawiłości prowadzenia firmy na podstawie praktycznych przykładów. Niniejszy wpis jest kolejnym z serii, a z całością możesz zapoznać się na naszym blogu.

Czytaj dalej

Zawarcie porozumienia z pracownikiem

Czytaj dalej

Umowa spółki z o.o. – jak przygotować umowę spółki z o.o.?

Skoro czytasz ten artykuł, to zapewne szukasz informacji, w jaki sposób skonstruować umowę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Świetnie trafiłeś – w artykule poniżej opisuje wszystkie ważne aspekty związane z przygotowaniem umowy spółki, sporządzeniem pozostałych istotnych dokumentów oraz dalszych działań, które są niezbędne do zarejestrowania spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS).

Czytaj dalej