Oświadczenie najemcy o wskazaniu innego lokalu

Pobierz z instrukcją
10,99 zł
W cenie:
Wzór dokumentu w formacie WORD
Dokładna instrukcja jak uzupełnić Dokument
Wyjaśnienie prawniczych terminów

 

 

Opisz sprawe

Zgłoszony przez Ciebie opis sprawy trafia do prawników

Każdy z nich wycenia indywidualnie Twoją sprawę

Na podany adres email otrzymujesz oferty prawników z sprecyzowaną ceną i terminem realizacji

Wybierz najkorzystniejszą ofertę

Kontakt

 

Oświadczenie najemcy o wskazaniu innego lokalu jest jednym z kilku niezbędnych załączników do umowy najmu okazjonalnego. Komplet wymaganych dokumentów oraz wzór takiej umowy z przejrzystą instrukcją i rozbudowanym komentarzem znajdziesz, klikając tutaj .

Niniejsze oświadczenie zostało przygotowane przez radcę prawnego specjalizującego się w prawie nieruchomości, zawiera ono:

  • precyzyjne określenie Lokalu, będącego przedmiotem umowy najmu okazjonalnego;
  • oświadczenie najemcy, iż w przypadku wykonania egzekucji obowiązku opróżnienia lokalu przeniesie się do innego wskazanego lokalu;
  • oświadczenie Najemcy, iż w przypadku utraty możliwości zamieszkania we wskazanym lokalu w terminie 21 dni wskaże inny lokal;
  • zobowiązanie Najemcy do przedstawienia Wynajmującemu oświadczenia właściciela nowego lokalu, w którym wyraża zgodę na zamieszkanie u niego Najemcy.
  • datę, miejscowość i miejsce na podpis Najemcy.

Oświadczenie najemcy o wskazaniu innego lokalu jest jednym z trzech obowiązkowych załączników do umowy najmu okazjonalnego. Dwa pozostałe to: oświadczenie właściciela lokalu wyrażającego zgodę na zamieszkanie najemcy w jego lokalu, a także oświadczenie najemcy w formie aktu notarialnego o poddaniu się rygorowi egzekucji.

Niniejszy dokument jest oświadczeniem najemcy, w którym wskazuje on inny lokal, do którego to będzie mógł się przenieść w przypadku wykonania egzekucji opróżnienia lokalu. Innymi słowy, wskazuje on lokal, do którego może się przenieść, gdyby została wykonana eksmisja z lokalu wynajmowanego.

Dodatkowo wzór zawiera oświadczenie najemcy o obowiązku wskazania w terminie 21 dni innego lokalu, w którym będzie mógł zamieszkać, gdyby utracił możliwość przeniesienia się do wskazanego pierwotnie lokalu. Co więcej, zgodnie z treścią oświadczenia, najemca ma obowiązek przedstawić wynajmującemu oświadczenie właściciela nowego lokalu o wyrażeniu na to zgody.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Oświadczenie najemcy o wskazaniu innego lokalu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oświadczenie najemcy o wskazaniu innego lokalu

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Oświadczenie najemcy o wskazaniu innego lokalu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *