Oświadczenie o odstąpieniu od umowy w związku z nieprawidłową naprawą
Poniżej znajdziesz wzór dokumentu „Oświadczenie o odstąpieniu od umowy w związku z nieprawidłową naprawą”, który został przygotowany przez adwokata specjalizującego się w prawie umów. Dokument zawiera:
- oświadczenie o odstąpieniu od zawartej umowy sprzedaży, pod warunkiem niewymienienia wadliwego towaru na wolny od wad z powołaniem się na podstawę prawną;
- wezwanie do zwrotu kwoty zakupu przedmiotu umowy;
- wskazanie terminu zapłaty oraz konsekwencji braku uiszczenia zapłaty we wskazanym terminie;
- oznaczenie umowy oraz zapłaconej faktury VAT;
- informacje o planowanych dalszych krokach prawnych i faktycznych w przypadku nieuregulowania należności;
- konsekwencje nieuregulowania należności w postaci skierowania na drogę postępowania sądowego i egzekucyjnego.
- w przypadku działania przez pełnomocnika załącznik w postaci kopii pełnomocnictwa.
- rozbudowane przykładowe uzasadnienie zawierające:
- podstawę prawną,
- opis stanu faktycznego,
- powołanie się na umowę,
- wskazanie linii orzeczniczej Sądu Najwyższego,
- inne;
Dla kogo przeznaczone jest oświadczenie o odstąpieniu od umowy?
Niniejszy dokument przeznaczony jest dla każdej osoby, która kupiła określoną rzecz np. urządzenie AGD, RTV, instalacje, system do domu lub biura itd. która uległa zepsuciu / awarii, a sprzedający nie wymienił rzeczy na wolną od wad, albo nie usunął samej wady. Oświadczenie będzie przydatne także w sytuacji, w której to zaproponowany przez sprzedawcę sposób naprawy był nieprawidłowy. W celu ponaglenia sprzedającego do naprawienia kupionej rzeczy w pierwszej kolejności należy sporządzić wezwanie do usunięcia wady, którego wzór dostępny jest tutaj.
Czym jest oświadczenie o odstąpieniu od umowy? Oświadczenie o odstąpieniu od zawartej umowy jest jedną z metod miękkiej windykacji, która jest pierwszym krokiem do odzyskania należnych pieniędzy. Pozwala ona uniknąć kosztów związanych z postępowaniem sądowym oraz zaoszczędzić czas.
Kiedy można złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy?
W sytuacji, w której wezwanie do usunięcia wady okaże się nie skuteczne, albo sposób naprawy zaproponowany przez Sprzedającego okazał się nieprawidłowy, Kupującemu przysługuje prawo odstąpienia od zawartej umowy oraz prawo do zwrotu zapłaconej ceny. W tym celu należy sporządzić niniejsze oświadczenie o odstąpieniu od zawartej umowy, wskazać okoliczności zawarcia umowy, żądaną kwotę, wskazać numer konta bankowego oraz uzupełnić uzasadnienie, którego rozbudowany przykład został zawarty w niniejszym wzorze.
W jaki sposób doręczyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy?
Oświadczenie należy wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, dzięki temu pewne jest, że druga strona otrzymała oświadczenie w określonym terminie. W razie potrzeby fakt ten będzie można wykorzystać w sądzie.
Dokumenty pokrewne:
- Umowa o dzieło na stworzenie grafiki do gry, filmu, reklamy
- Umowa o dzieło na stworzenie utworu muzycznego
- Umowa o dzieło
- Pełnomocnictwo.
- Wezwanie do zapłaty z uzasadnieniem
Tagi: odstąpienie od umowy, rezygnacja z umowy, oświadczenie o odstąpieniu, umowa sprzedaży, wada, rękojmia, prawo odstąpienia.
Oświadczenie o odstąpieniu od umowy w związku z nieprawidłową naprawą
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.