Oświadczenie o zrzeczeniu się prawa do przyłączenia się do zbycia udziałów (tzw. klauzula Tag along)

Pobierz z instrukcją
29,99 zł
W cenie:
Wzór dokumentu w formacie WORD
Dokładna instrukcja jak uzupełnić Dokument
Wyjaśnienie prawniczych terminów

 

 

Opisz sprawe

Zgłoszony przez Ciebie opis sprawy trafia do prawników

Każdy z nich wycenia indywidualnie Twoją sprawę

Na podany adres email otrzymujesz oferty prawników z sprecyzowaną ceną i terminem realizacji

Wybierz najkorzystniejszą ofertę

 

Poniżej znajdziesz wzór dokumentu „Oświadczenie o zrzeczeniu się prawa do przyłączenia się do zbycia udziałów (tzw. klauzula Tag along)”, który został przygotowany przez radcę prawnego specjalizującego się w prawie handlowym. Dokument zawiera:

  • dokładne wyjaśnienie trudnych terminów prawniczych, w celu wyjaśnienia treści dokumentu;
  • liczne przykładowe postanowienia oraz komentarze, abyś w łatwy sposób samodzielnie przygotował własne oświadczenie;
  • dane osoby (Spółki) zrzekającej się prawa przyłączenia się do zbycia udziałów w kapitale zakładowym Spółki;
  • odniesienie do zawiadomienia o zamiarze zbyciu udziałów Spółki;
  • precyzyjne wskazanie spółki, której udziały podlegają zbyciu;
  • cenę jednostkową za Udział oraz łączną cenę zbywanych Udziałów;
  • oświadczenie o rezygnacji z prawa przyłączenia się do zbycia udziałów wraz z precyzyjnym wskazaniem podstawy prawnej.

Czym jest prawo przyłączenia (Tag Along)?

Tag along to prawo wspólnika spółki, do przyłączenia się do sprzedaży udziałów dokonywanej przez innego wspólnika. W przypadku skorzystania z tego prawa przez uprawnionego, osoba sprzedająca udziały musi zagwarantować, że nabywca udziałów odkupi także proporcjonalną cześć udziałów od wspólnika uprawnionego. Klauzula Tag along daje więc uprawnionemu wspólnikowi możliwość „wyjścia” ze spółki zawsze wtedy, gdy inny wspólnik chce tego dokonać.

W celu poinformowania pozostałych wspólników o niewykonywaniu prawa Tag along należy doręczyć niniejsze oświadczenie do zarządu Spółki. Warto dodać, że rezygnacja z prawa przyłączenia się do zbycia udziałów co do zasady jest możliwa w dowolnej chwili.

Przykład: Kapitał zakładowy spółki XXX sp. z o. o. wynosi 100.000,00 zł i składa się z 2000 udziałów o wartości nominalnej 50,00 zł. W spółce jest czterech wspólników: Jan Kowalski posiadający 10% udziałów w kapitale zakładowym, Andrzej Nowak posiadający 10% udziałów w kapitale zakładowym, Stanisław Zieliński posiadający 10% udziałów w kapitale zakładowym oraz Mariusz Kubica posiadający 70% udziałów w kapitale zakładowym. Mariusz Kubica postanowił zbyć wszystkie swoje udziały w drodze sprzedaży na rzecz Anny Wiśniewskiej po cenie 200,00 zł za udział. Pozostali wspólnicy. będą mógł wówczas skorzystać z instytucji klauzuli tag along i także zbyć swoje udziały po cenie nie niższej niż 200,00 zł za udział. W takiej sytuacji, to Mariusz Kubica. będzie zobowiązany do zapewnienia, że Anna Wiśniewska nabędzie udziały również od pozostałych udziałowców.

Dla kogo przeznaczone jest oświadczenie o niewykonywaniu prawa Tag along?

Dokument „Oświadczenie o zrzeczeniu się prawa przyłączenia się do zbycia udziałów (tzw. klauzula Tag along)” będzie pomocny, gdy dochodzi do sprzedaży udziałów w spółce, której umowa zastrzega prawo Tag along dla wspólników. Wspólnik uprawniony, w sytuacji, gdy nie chce przyłączyć się do zbycia, będzie mógł złożyć oświadczenie o treści zawartej w prezentowanym dokumencie. Niniejszy dokument dedykowany jest więc dla każdej osoby będącej wspólnikiem Spółki, która chce zrzec się prawa przyłączenia do zbycia udziałów w kapitale zakładowym Spółki (Tag along) w związku ze zbyciem udziałów przez innego udziałowca.

Dokumenty pokrewne:

Tagi: tag along, prawo przyłączenia w spółce, prawo przyłączenia wspólnika, prawo przyłączenia a sprzedaż udziałów, tag along a drag along, prawo przyłączenia, zbycie udziałów, zawiadomienie.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Oświadczenie o zrzeczeniu się prawa do przyłączenia się do zbycia udziałów (tzw. klauzula Tag along)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oświadczenie o zrzeczeniu się prawa do przyłączenia się do zbycia udziałów (tzw. klauzula Tag along)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Oświadczenie o zrzeczeniu się prawa do przyłączenia się do zbycia udziałów (tzw. klauzula Tag along)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *