Oświadczenie zarządu o pokryciu udziałów w (podwyższonym) kapitale spółki

Pobierz z instrukcją
10 ,99 zł
W cenie:
Wzór dokumentu w formacie WORD
Dokładna instrukcja jak uzupełnić Dokument
Wyjaśnienie prawniczych terminów

 

 

Opisz sprawe

Zgłoszony przez Ciebie opis sprawy trafia do prawników

Każdy z nich wycenia indywidualnie Twoją sprawę

Na podany adres email otrzymujesz oferty prawników z sprecyzowaną ceną i terminem realizacji

Wybierz najkorzystniejszą ofertę

 

Poniżej znajdziesz wzór dokumentu „Oświadczenie o wniesieniu wkładów na kapitał zakładowy w spółce”. Oświadczenie zostało przygotowane przez radcę prawnego, specjalizującego się w prawie spółek i zawiera:

  • oświadczenie mówiące, że wkłady pieniężne na pokrycie podwyższonego kapitału zakładowego Spółki zostały wniesione w całości przez wszystkich wspólników Spółki (UWAGA! Wzór dopasowany jest zarówno dla Spółki, która ma być dopiero zgłoszona do KRS, jak i dla Spółek, które podwyższyły kapitał zakładowy w trakcie swojego istnienia);
  • imię i nazwisko osoby uprawnionej do reprezentowania Spółki wraz z podaniem jej funkcji (np. Prezes Zarządu) oraz miejscem na podpis;
  • precyzyjne dane Spółki, w której dokonywane jest wniesienie wkładów – w tym określenie jej nazwy, adresu, numeru KRS, NIP, REGON oraz wysokości kapitału zakładowego.;
  • pozostałe postanowienia właściwe dla tego typu oświadczenia w tym data i miejscowość.

Czym jest oświadczenie o wniesieniu wkładów w spółce?

Jest to niezbędne oświadczenie w przypadku założenia spółki z o.o. lub podwyższenia jej kapitału w trakcie istnienia, koniecznie jest złożenie oświadczenia o wniesieniu wkładów na kapitał zakładowy.

Oświadczenie takie jest zapewnieniem zarządu spółki dla Krajowego Rejestru Sądowego, że pieniądze które miały do niej trafić w ramach kapitału zakładowego, rzeczywiście w niej są i nastąpiło pokrycie udziałów. Warto dodać, że zarząd jest odpowiedzialny za prawdziwość oświadczenia, jeżeli nie jest zgodne z prawdą, naraża się na odpowiedzialność cywilną oraz karną.

Dla kogo przeznaczone jest oświadczenie o wniesieniu wkładów w spółce?

Niniejszy dokument przeznaczony dla jest dla członków zarządu w sytuacji, gdy:

  1. dochodzi do założenia spółki i wspólnicy obejmujący udziały (w praktyce założyciele spółki) wnieśli środki na pokrycie utworzonego kapitału zakładowego spółki,
  2. następuje podwyższenie kapitału zakładowego spółki w trakcie jej istnienia i odpowiednie osoby (nowi lub dotychczasowi) wspólnicy wnoszą środki na pokrycie tego podwyższonego kapitału.

Po dokonanym pokryciu kapitału zakładowego, zarząd spółki powinien zgłosić podwyższenie do KRS. Aby to zrobić skutecznie, konieczne jest złożenie oświadczenia o wniesieniu wkładów na utworzony / podwyższony kapitał zakładowy spółki. W przypadku spółki z o.o. nie ma bowiem możliwości rejestracji kapitału zakładowego bez jego opłacenia.

Podwyższenie kapitału zakładowego – zgłoszenie do KRS

Jednym z załączników niezbędnych do zgłoszenia nowej spółki do KRS lub podwyższenia kapitału zakładowego jest niniejsze oświadczenie członków zarządu o tym, że wkłady zostały wniesione w całości przez wszystkich wspólników (lub wspólników uczestniczących w podwyższeniu).

Niezwykle ważne jest, że pod niniejszym oświadczeniem podpisy muszą złożyć wszyscy członkowie zarządu – nie wystarczy aby był to jeden członek np. w przypadku, gdy taka jest reprezentacja w spółce.

Oświadczenie o wniesieniu wkładów na kapitał zakładowy stanowi obowiązkowy załącznik do wniosku o wpis danych w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Co powinno zawierać oświadczenie o wniesieniu wkładów na pokrycie kapitału zakładowego?

Oświadczenie powinno zostać odpowiednio zatytułowane, aby była jasność czego dotyczy dokument. Musi też zawierać właściwą treść oświadczenia, dotyczącą wkładów pieniężne na pokrycie (podwyższonego) kapitału zakładowego spółki. Prezentowany wzór zawiera wszystkie niezbędne elementy, a także komentarze wyjaśniające kto i jak ma podpisać oświadczenie.

Dokumenty pokrewne:

Tagi: oświadczenie o wniesieniu kapitału, oświadczenie o pokryciu kapitału zakładowego, wniesienie wkładów, pokrycie udziałów, podwyższony kapitał zakładowy, oświadczenie zarządu, oświadczenie spółki, fałszywe oświadczenie o pokryciu kapitału zakładowego.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Oświadczenie zarządu o pokryciu udziałów w (podwyższonym) kapitale spółki”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oświadczenie zarządu o pokryciu udziałów w (podwyższonym) kapitale spółki

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Oświadczenie zarządu o pokryciu udziałów w (podwyższonym) kapitale spółki”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *