Pracownicze Plany Kapitałowe – Regulamin wyboru Przedstawicieli Pracowników dla pracowników z adresami mailowymi

Pobierz z instrukcją
79,99 zł
W cenie:
Wzór dokumentu w formacie WORD
Dokładna instrukcja jak uzupełnić Dokument
Wyjaśnienie prawniczych terminów

 

 

Opisz sprawe

Zgłoszony przez Ciebie opis sprawy trafia do prawników

Każdy z nich wycenia indywidualnie Twoją sprawę

Na podany adres email otrzymujesz oferty prawników z sprecyzowaną ceną i terminem realizacji

Wybierz najkorzystniejszą ofertę

 

Regulamin wyboru przedstawicieli pracowników (dla przedsiębiorstw, w których pracownicy mają służbowych skrzynek mailowych) został przygotowany przez wykwalifikowanego prawnika specjalizującego się w prawie pracy. Jest to istotna część dokumentacji wymaganej między innymi przy wprowadzaniu Pracowniczych Planów KapitałowychZawiera on:

 • określenie podstawy prawnej dla wyboru przedstawicieli w postaci przepisów kodeksu pracy oraz ustawy o Pracowniczych Planów Kapitałowych;
 • wskazanie konieczności przeprowadzenia wyborów przedstawicieli pracowników;
 • szeroką definicję osób uprawnionych do głosowania, zawierająca zarówno pracowników, jak i inne osoby wykonujące pracę na postawie umów cywilnoprawnych, członków rad nadzorczych i inne;
 • postanowienia regulujące oddawanie głosów za pośrednictwem wiadomości mailowej zawierającej treść „karty do głosowania”, która stanowi załącznik do niniejszego regulaminu.
 • precyzyjne wskazanie zasad wyborów, w tym m.in. informację o:
 1. równości, bezpośredniości i jawności wyborów,
 2. czasie, miejscu i sposobie przeprowadzenia wyborów,
 3. sposobie i terminie głosowania,
 4. powołaniu Komisji Wyborczej,
 5. ważności wyborów bez względu na frekwencję,
 6. udostępnieniu wyników głosowania;
 • załączniki:
 1. wzór karty do głosowania,
 2. wzór oświadczenia o wyrażeniu zgody na bycie przedstawicielem pracowników,
 3. wzór zaświadczenia o wyborze przedstawiciela pracowników.

Regulamin wyboru przedstawicieli pracowników jest jednym z kilku niezbędnych dokumentów do wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych. Komplet wymaganych dokumentów z przejrzystą instrukcją i rozbudowanym komentarzem znajdziesz, klikając tutaj.

Niniejszy dokument przeznaczony jest dla pracodawców, u których pracownicy dysponują służbowymi skrzynkami mailowymi. Sporządzenie regulaminu jest niezbędne celem przeprowadzenia wyborów przedstawicieli pracowników, którzy reprezentować mają pracowników podczas przeprowadzania procesu wdrożenia PPK i wyboru odpowiedniej instytucji finansowej.

Regulamin wskazuje na obowiązek przeprowadzenia wyborów przedstawicieli pracowników w związku z wdrożeniem PPK, dodatkowo reguluje zasady przeprowadzenia wyborów, określając m.in. czas, miejsce i osoby uprawnione do głosowania.

Dokument zawiera także przydatne załączniki, które ułatwią przeprowadzenie wyborów oraz wyłonienie przedstawicieli pracowników. Wzór karty do głosowania pozwoli ujednolicić formę oddawanych głosów przez pracowników za pośrednictwem adresów mailowych. Wzór oświadczenia o wyrażeniu zgody na bycie przedstawicielem pracowników pozwoli w łatwy sposób wyłonić osoby chętne na powołanie. Z kolei wzór zaświadczenia o wyborze wskazuje w przejrzysty sposób osoby powołane jako przedstawicieli pracowników.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pracownicze Plany Kapitałowe – Regulamin wyboru Przedstawicieli Pracowników dla pracowników z adresami mailowymi”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pracownicze Plany Kapitałowe – Regulamin wyboru Przedstawicieli Pracowników dla pracowników z adresami mailowymi

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pracownicze Plany Kapitałowe – Regulamin wyboru Przedstawicieli Pracowników dla pracowników z adresami mailowymi”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *