Protokół NZW – zgoda na zbycie udziałów

Pobierz z instrukcją
59 ,99 zł
W cenie:
Wzór dokumentu w formacie WORD
Dokładna instrukcja jak uzupełnić Dokument
Wyjaśnienie prawniczych terminów

 

 

Opisz sprawe

Zgłoszony przez Ciebie opis sprawy trafia do prawników

Każdy z nich wycenia indywidualnie Twoją sprawę

Na podany adres email otrzymujesz oferty prawników z sprecyzowaną ceną i terminem realizacji

Wybierz najkorzystniejszą ofertę

 

Poniżej znajdziesz wzór dokumentu „Protokół Nadzwyczajnego Zgromadzenia wspólników (NZW) – zgoda na zbycie udziałów przez wspólników”. Protokół został przygotowany przez radcę prawnego specjalizującego się w prawie spółek i zawiera:

  • wyjaśnienie trudnych terminów prawniczych, w celu wyjaśnienia treści dokumentu;
  • wskazanie danych Spółki i Wspólników oraz określenie ilości posiadanych przez nich udziałów, a także głosów;
  • informację o reprezentowaniu 100% kapitału zakładowego na NZW, przez co Zgromadzenie jest zdolne do podjęcia wiążących uchwał (uwaga! dokument zawiera odpowiednie postanowienie do sytuacji, w której NZW nie zostało oficjalnie zwołane, a więc odbywa się w trybie art. 240 k.s.h.),
  • uchwałę w przedmiocie wyrażenia zgody na zbycie udziałów Wspólnika (Wspólników) zawierającą m.in. powołanie się na podstawę prawną, wzór dopasowany jest zarówno do sytuacji, w której nabywcą jest osoba fizyczna, jak również inna spółka z o.o.
  • Uwaga! Integralną częścią protokołu jest lista obecności na Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników zawierająca obecnych na niej Wspólników z informacją o ilości posiadanych udziałów, które odpowiadają określonej liczbie głosów na NZW oraz miejsce na ich podpisy Wspólników i Przewodniczącego.

Czym jest Protokół NZW spółki z o.o. – zgoda na zbycie udziałów przez wspólników?

Protokół to zapis przebiegu Zgromadzenia Wspólników. Potwierdza więc co działo się na Zgromadzeniu Wspólników spółki z o.o., jaka uchwała Zgromadzenia Wspólników zapadła. Prezentowany wzór protokołu, to zapis Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników, na którym doszło do uchwały wspólników w przedmiocie wyrażenia zgody na zbycie udziałów przez wspólników spółki. Bardzo często umowa spółki z o.o. uzależnia sprzedaż udziałów od zgody NW.. Większość umów spółek zawiera takie zapisy celem ochrony przed rozwodnieniem udziałów lub przystąpieniem do niej „niechcianych” osób.

Jaka jest forma wyrażenia zgody na zbycie udziałów w spółce z o.o.?

Często zdarza się, że umowa spółki przewiduje wymóg uzyskania zgody zgromadzenia wspólników danej spółki na zbycie udziałów przez wspólnika. W takim wypadku konieczne jest podjęcie uchwały zgromadzenia wspólników – zgodnie z prezentowanym wzorem. Wystarczająca jest zwykła forma pisemna. Dzięki przejrzystym komentarzom nie będziesz mieć problemu z przygotowaniem własnego protokołu NZW – zgoda na zbycie udziałów przez wspólników spółki.

Co zawiera Protokół NZW spółki z o.o. – zgoda na zbycie udziałów przez wspólników spółki z o.o.?

Najważniejszym elementem tego wzoru jest uchwała wspólników o wyrażeniu zgody na zbycie udziałów. Należy określić dane wspólnika (wspólników) zbywającego udziały, ich ilość oraz wskazać cenę np. nominalną. Protokół Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników musi precyzyjnie określać dane nabywcy, którym może być zarówno osoba fizyczna, jak i inna spółka.

Pokrewne dokumenty:

Tagi: uchwała wspólników, zgoda na zbycie udziałów wzór, protokół nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników, protokół NZW, zbycie udziałów, sprzedaż udziałów, nabywca, wspólnik, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, sp. z o.o., 240 k.s.h., zgoda zgromadzenia wspólników, drag along, tag along,

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Protokół NZW – zgoda na zbycie udziałów”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Protokół NZW – zgoda na zbycie udziałów

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Protokół NZW – zgoda na zbycie udziałów”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *