Regulamin salonu kosmetycznego

Pobierz z instrukcją
229,99 zł
W cenie:
Wzór dokumentu w formacie WORD
Dokładna instrukcja jak uzupełnić Dokument
Wyjaśnienie prawniczych terminów

 

 

Opisz sprawe

Zgłoszony przez Ciebie opis sprawy trafia do prawników

Każdy z nich wycenia indywidualnie Twoją sprawę

Na podany adres email otrzymujesz oferty prawników z sprecyzowaną ceną i terminem realizacji

Wybierz najkorzystniejszą ofertę

 

Regulamin korzystania z usług salonu kosmetycznego zawiera:

 • dokładne wyjaśnienie trudnych terminów prawniczych, w celu wyjaśnienia treści dokumentu;
 • dane Spółki prowadzącej salon kosmetyczny (wzór dopasowany jest również do przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą);
 • istotę regulaminu w postaci zasad korzystania przez Klienta z usług oferowanych przez Salon kosmetyczny.
 • wskazanie katalogu usług oferowanych przez Salon – wzór zawiera przykładowe postanowienie dotyczące porad i konsultacji kosmetycznych, możliwości zakupów kosmetyków i innych usług;
 • rozbudowane postanowienie dotyczące obowiązków Klienta, przeciwwskazań bezwzględnych i względnych korzystania z zabiegów – ma to na celu zabezpieczyć interes Salonu przed ewentualnymi roszczeniami odszkodowawczymi;
 • regulację dotyczącą oferty Salonu, warunki promocji i rabatów, oferowanie zniżek za pośrednictwem serwisów internetowych, nagradzanie klientów za polecenie Salonu (z możliwością modyfikacji warunków promocji).
 • warunki odpowiedzialności Salonu oraz zwolnienie z niej w przypadku niepoinformowania o przeciwskazaniach zdrowotnych do korzystania z usług Salonu;
 • regulacje dotyczące składania reklamacji, zażaleń oraz skarg – sposób i termin ich wnoszenia;
 • sposób dokonywania i rezygnowania z rezerwacji, warunki zmiany terminu (dokument zawiera nieobowiązkowe postanowienia regulujące skutek dwukrotnego niestawienia się na wizytę przez Klienta w postaci obowiązku przedpłaty);
 • liczne komentarze pomagające zrozumieć sens i istotę dokumentu.

Czym jest regulamin korzystania z usług salonu kosmetycznego?

Jest to zestaw reguł, praw i praktycznych wskazówek regulujący sposób działania salonu kosmetycznego. Zawiera on liczne informacje dotyczące funkcjonowania przedsiębiorstwa, katalogu oferowanych usług, zabiegów i produktów. Ponadto wskazuje on prawa i obowiązki klienta np. prawo do złożenia reklamacji oraz skargi. Najprościej rzecz ujmując, regulamin jest to zbiór informacji dla klienta dotyczących funkcjonowania salonu kosmetycznego i stanowi on umowę, jaką Klient zawiera z salonem kosmetycznym. Warto więc, żeby regulamin był profesjonalny i dobrze napisany.

Prezentowany regulamin jest właśnie takim dokumentem. Co ważne, ten regulamin można łatwo dostosować do innych usług – przykładowo jest stworzony dla salonu kosmetycznego ale łatwo go przerobić dla innych, nawet mniej podobnych rodzajów usług.

Dla kogo przeznaczony jest regulamin korzystania z usług salonu kosmetycznego?

Dokument przeznaczony jest dla osób prowadzących salon kosmetyczny, które chcą odpowiedni zadbać o swoje interesy – jak wspomniałem, regulamin to umowa jaką salon zawiera z Klientem, a więc warto by był porządny. Wzór dopasowany jest zarówno dla spółek, jak i dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą.

Regulamin powinien być udostępniony Klientowi przed skorzystaniem z usług, najlepiej gdyby podpisał się pod oświadczeniem, że zapoznał się i wyraża zgodę na brzmienie regulaminu. Jeżeli usługi będą rezerwowane online, to oczywiście może wyrażać taką zgodę klikając w odpowiednie okienko.

Regulamin określa zasady i regulacje z zakresu działalności Salonu. Zawiera on niezbędne elementy mające na celu ochronę interesu Salonu, takie jak okoliczności zwolnienia z odpowiedzialności na skutek zatajenia przez klienta informacji o przeciwskazaniach zdrowotnych czy możliwość składania reklamacji.

Regulamin korzystania z usług salonu kosmetycznego czy muszę posiadać na stronie internetowej?

Jeżeli chcesz prowadzić swój biznes także online, a więc np. sprzedawać usługi i prowadzić rezerwacje online posiadanie regulaminu na stronie będzie obowiązkowe. Wynika to z przepisów ustawy o świadczeniu usług droga elektroniczną. Przykładem świadczenia usług drogą elektroniczną może być sprzedawanie np. pakietów na zabiegi czy samych zabiegów przez internet, założenie sklepu online przez salon kosmetyczny i sprzedaż kosmetyków, a także udostępnianie materiałów video (np. tutoriale, w jaki sposób usunąć hybrydę ze skórek w warunkach domowych) czy też newsletter. Ważne, aby kupującemu został udostępniony regulamin jeszcze przed zakupem oraz żeby mógł

UWAGA! Jeżeli jesteś zainteresowany regulaminem strony internetowej, to niezbędne będzie przygotowanie polityki prywatności strony firmowej, wzór takiego dokumenty z pełnym opracowaniem i przejrzystą instrukcją znajdziesz klikając tutaj.

Co zawiera regulamin korzystania z usług salonu kosmetycznego?

Przepisy nie określają obowiązkowych elementów regulaminu korzystania z usług salonu kosmetycznego, jednak do istotnych elementów należy zaliczyć:

 • zasady panujące w salonie kosmetycznym,
 • warunki świadczenia usług,
 • nazwę i adres salonu,
 • prawa i obowiązki klientów,

Prezentowany wzór umowy zawiera kilka ciekawych, niestandardowych postanowień, które znacznie usprawnią prowadzenie salonu kosmetycznego. Do takich postanowień należą m.in. regulację dotyczącą warunków promocji i rabatów m.in. możliwość zakupu kuponów Groupon, oferowania zniżek za pośrednictwem serwisów internetowych jak Klub Zniżek, nagradzanie klientów za polecenie Salonu (z możliwością modyfikacji warunków promocji).Ma to praktyczne zastosowanie, gdyż pozwoli na zwiększenie atrakcyjności i zasięgów salonu, rozbudowanie bazy klientów i zwiększenie zysków.

Jak napisać regulamin korzystania z usług salonu kosmetycznego?

To proste – prezentowany dokument zawiera wszystkie niezbędne elementy, które dodatkowo zostały opatrzone komentarzami i praktycznymi przykładami, aby łatwo można było dokonać zmian w odpowiednich miejscach i tym samym sporządzić skuteczne wezwanie do zapłaty kary umownej.

Wystarczy pobrać dokument, a następnie wypełnić go, korzystając z podanych instrukcji i przykładów. Dokument zawiera wiele praktycznych postanowień m.in. dotyczących obowiązku klienta do przedpłaty w sytuacji, w której dwukrotnie nie stawił się na umówioną wizytę. Regulacja ta pozwoli uniknąć „okienek” w grafiku salonu kosmetycznego, które nie generują zysku.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Regulamin salonu kosmetycznego”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Regulamin salonu kosmetycznego

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Regulamin salonu kosmetycznego”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *