Uchwała zarządu o zmianie adresu

Pobierz z instrukcją
14 ,99 zł
W cenie:
Wzór dokumentu w formacie WORD
Dokładna instrukcja jak uzupełnić Dokument
Wyjaśnienie prawniczych terminów

 

 

Opisz sprawe

Zgłoszony przez Ciebie opis sprawy trafia do prawników

Każdy z nich wycenia indywidualnie Twoją sprawę

Na podany adres email otrzymujesz oferty prawników z sprecyzowaną ceną i terminem realizacji

Wybierz najkorzystniejszą ofertę

 

Poniżej znajdziesz wzór dokumentu „Uchwała zarządu spółki w sprawie zmiany adresu Spółki”. Uchwała została przygotowana przez radcę prawnego specjalizującego się w prawie gospodarczym i zawiera:

  • precyzyjne wskazanie danych Spółki, w imieniu której działa zarząd podejmujący daną uchwałę – określenie siedziby, numeru KRS, NIP, REGON, kapitał zakładowy;
  • wyjaśnienie trudnych terminów prawniczych;
  • określenie nowego adresu Spółki;
  • liczne komentarze i przykłady pozwalające w łatwy sposób zrozumieć istotę dokumentu;
  • informację o wejściu w życie uchwały z dniem podjęcia;
  • wyniki głosowania ze wskazaniem ilości oddanych głosów „za”, „przeciw” oraz „wstrzymujących się;
  • pozostałe niezbędne elementy właściwe dla tego typu dokumentów.

Kiedy wymagana jest uchwała zarządu?

Przepisy prawa (np. kodeksu spółek handlowych), a czasem także wewnętrzne postanowienia danego przedsiebiorstwa (np. umowy spółki), wskazują, kiedy potrzebna jest uchwała zarządu. Najczęściej wymagana jest, gdy zarząd spółki ma podjąć decyzję co do sprawy, która przekracza zakres zwykłych czynności spółki. W praktyce oznacza to, że uchwała zarządu jest wymagana, gdy zarząd ma decydować o czymś, co nie należy do codziennych zajęć spółki czy zarządu. Sytuacja taka występuje na przykład, gdy zarząd ma podjąć decyzję o zmianie adresu spółki. Nie ulega wątpliwości, że zmiana adresu spółki na pewno nie jest zwykłą czynnością, która w spółce odbywa się codziennie.

Zmiana adresu spółki a zmiana siedziby spółki?

Adres spółki oraz siedziba spółki to nie jest to samo. Siedziba spółki jest to miejscowość, w której spółka się mieści np. Warszawa, Kraków albo Katowice. Natomiast adres spółki to konkretna informacja o tym, gdzie znajduje się lokal, w którym mieści się spółka, przykładowo adresem będzie ul. Zmyślona 1, 12-345 Warszawa. Tak więc, jeżeli zmieniamy tylko adres w obrębie tego samego miasta, to siedziba spółki się nie zmieni.

Jak zmienić adres spółki z o.o.?

Żeby zmienić adres spółki zarząd musi podjąć odpowiednią uchwałę. Uchwała o zmianie adresu spółki nie wymaga zmiany umowy spółki, wystarczy więc uchwała zarządu z wykorzystaniem niniejszego wzoru. Nie ma potrzeby korzystania z usług notariusza, wystarczy „zwykła” uchwała zarządu spółki w formie protokołu.

Co powinna zawierać uchwała zarządu o zmianie adresu spółki?

Uchwała zarządu o zmianie adresu spółki powinna zawierać dokładne oznaczenie spółki, a także numer, datę i ew. inne oznaczenie, ułatwiające identyfikację tej uchwały. Prezentowany wzór uchwały zarządu spółki z o.o. zawiera wszystkie wymienione elementy.

Ponadto uchwała powinna zawierać oczywiście treść – czyli wskazywać co uchwala zarząd. W prezentowanym dokumencie zarząd uchwałą zmienia adres spółki firmy). Treść jest przykładowo uzupełniona, nie będziesz miał/a problemu z jej dostosowaniem

Ważne jest też, by uchwale zamieścić informacje o powiadomieniu członków zarządu, wskazać obecnych i umieścić informacje o nieobecnych – wszystkie te elementy są przykładowo wpisane do wzoru, a dodatkowo oznaczone komentarzami z wyjaśnieniami.

Uchwała może zawierać dodatkowe informacje, na przykład określać osobę upoważnioną do reprezentowania. Uchwała zarządu musi wskazywać także wynik głosowania, aby można było ustalić, czy uchwała zarządu została przegłosowana.

Kiedy uchwała zarządu o zmianie adresu spółki wchodzi w życie?

Najczęściej uchwała zarządu wchodzi w życie z dniem podjęcia, tak jest także w tym wzorze.

Uchwała zarządu może wejść w życie z datą przyszłą – na przykład uchwała jest podejmowana 15 czerwca, a z jej treści wynika, że zmiana adresu nastąpi z dniem 1 lipca. We wzorze znajdziesz komentarz, który wyjaśni Ci jak to zapisać.

Gdzie zgłasza się uchwałę zmianie adresu spółki?

Informacja o zmianie adresu spółki podlega wpisowi do Krajowego Rejestru Sądowego. Wpis dokonywany jest przez sąd właściwy dla miejsca siedziby spółki zakładającej oddział.

Dokumenty pokrewne:

Tagi: zawiadomienie o zmianie adresu siedziby firmy, informacja o zmianie adresu firmy, uchwała, uchwała zarządu, zmiana adresu, zmiana adresu firmy, uchwała zarządu, zmiana siedziby spółki, wzór Word, informacja o zmianie adresu firmy, zawiadomienie o zmianie adresu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Uchwała zarządu o zmianie adresu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uchwała zarządu o zmianie adresu

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Uchwała zarządu o zmianie adresu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *