Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (na przykładzie oszustwa)

Pobierz z instrukcją
99,99 zł
W cenie:
Wzór dokumentu w formacie WORD
Dokładna instrukcja jak uzupełnić Dokument
Wyjaśnienie prawniczych terminów

 

 

Opisz sprawe

Zgłoszony przez Ciebie opis sprawy trafia do prawników

Każdy z nich wycenia indywidualnie Twoją sprawę

Na podany adres email otrzymujesz oferty prawników z sprecyzowaną ceną i terminem realizacji

Wybierz najkorzystniejszą ofertę

 

Poniżej znajdziesz wzór dokumentu „Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (na przykładzie oszustwa)”, który został przygotowany przez adwokata specjalizującego się w prawie karnym. Wzór zawiera:

  • dokładne wyjaśnienie trudnych terminów prawniczych, w celu wyjaśnienia treści dokumentu;
  • powołanie się na podstawę prawną w postaci przepisów Kodeksu postępowania karnego;
  • zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez określoną osobę ze wskazaniem jej danych oraz adresu (wzór zawiera przykładowe postanowienie dotyczące oszustwa gospodarczego;
  • wniosek o dopuszczenie dowodów z dokumentów z powołaniem się na podstawę prawną (wzór zawiera katalog przykładowych dowodów, które ułatwią sporządzenie własnego uzasadnienia;
  • liczne wnioski m.in. o przesłuchanie w charakterze świadka, dopuszczenie Pokrzywdzonego do udziału we wszystkich czynnościach postępowania przygotowawczego;
  • rozbudowane przykładowe uzasadnienie dla sytuacji, w której doszło do oszustwa (wyłudzenia pieniędzy) poprzez zawarcie umowy na usługi budowlano-wykończeniowe, które nie zostały zrealizowane pomimo zapłacenia za nie przez
  • liczne komentarze pozwalające zrozumieć istotę dokumentu.

W jaki sposób zawiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa?

Jeśli stałeś się ofiarą przestępstwa, możesz złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na najbliższym posterunku policji lub w prokuraturze.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa możesz złożyć na dwa sposoby:

  • Pisemnie, przygotowując samemu stosowne pismo (korzystając z niniejszego wzoru), w którym opiszesz, na czym polegało przestępstwo np. (kradzież, oszustwo, wyłudzenie pieniędzy), kiedy i gdzie zostało popełnione. Nie musisz podawać artykułów z kodeksu karnego, lecz warto to zrobić, zawiadomienie ma wtedy profesjonalny charakter. Pismo takie najlepiej wysłać do Prokuratury.
  • Możesz złożyć ustne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. W tym celu zgłoś się na najbliższy komisariacie Policji.

Dla kogo przeznaczone jest zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa?

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa jest przeznaczone dla każdej osoby, która stała się ofiarą przestępstwa, np. została oszukana przez nieuczciwego kontrahenta, ktoś ją oszukał lub wyłudził pieniądze. Zawiadomienie o popełnieniu czynu zabronionego może złożyć także każdy, kto dowiedział się o przestępstwie ściganym z urzędu. Osoba taka ma społeczny obowiązek poinformowania o tym prokuratora lub Policji.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa nie wymaga żadnej szczególnej formy, lecz składa się z kilku istotnych elementów, które zostały zawarte w niniejszym wzorze.

W jaki sposób sporządzić uzasadnienie do zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa?

Niniejszy wzór zawiera rozbudowane, kilkustronne, przykładowe uzasadnienie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia oszustwa (wyłudzenia pieniędzy), kradzieży. Uzasadnienie dotyczy sytuacji, gdy doszło do zawarcia umowy na usługi budowlano-wykończeniowe, które nie zostały jednak zrealizowane pomimo zapłaty wynagrodzenia.

Przykładowe uzasadnienie zawarte we wzorze może okazać się bardzo przydatne do stworzenia własnego uzasadnienia, gdyż obrazuje sposób konstruowania wypowiedzi i dowodzenia swoich żądań.

Pokrewne dokumenty:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (na przykładzie oszustwa)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (na przykładzie oszustwa)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (na przykładzie oszustwa)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *